• PHO3NIX Kids

• Informujemy, że otrzymaliśmy podziękowania za udział szkoły w Konkursie w Aplikacji Mobilnej Pho3nix Kids, a także za wsparcie w uzbieraniu 1 000 000 zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

• Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• Informujemy, że nasza szkoła weźmie udział w X edycji największego biegu pamięci w Polsce: "Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Bieg na dystansie 1963 m odbędzie się 1 marca 2022 r. (wtorek) o godz. 12:00.

Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w biegu, powinni zgłosic się do p. Labus.

Za uzyskanie najlepszych wyników przewidziano nagrody.

• Szafowanie dla Oli

• Informujemy o możliwości przyłączenia się do akcji charytatywnej – Szafowanie (zbiórka używanej odzieży i tekstyliów) przeznaczonej na skomplikowaną operację kręgosłupa 14-letniej Aleksandry Łukasiewicz, zamieszkałej w Dąbrowie Górniczej, absolwentki Szkoły Podstawowej nr 30 w Dąbrowie Górniczej.

Powyższa akcja  powstała z inicjatywy nauczycieli i uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, w skład którego wchodzi m.in. Technikum Ekonomiczne nr 1, której uczennicą jest obecnie Ola, w celu pomocy w zebraniu środków na bardzo drogie  leczenie w USA. Akcja polega na zbieraniu niepotrzebnej, używanej odzieży, obuwia, kocy, pościeli, firan, pluszaków itp., które w dniu finału akcji odebrane zostaną przez firmę recyclingową, a  cały dochód z każdego kilograma zebranej odzieży i tekstyliów przeznaczony zostanie na leczenie Oli.

Punkt zbiórki odzieży i tekstyliów znajduje się w każdym budynku szkolnym  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu (ul. Grota Roweckiego 64 i 66 oraz ulica Wawel 1) i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach  6-18.

Finał akcji wyznaczony został na dzień 4 marca 2022r. i po tym terminie odzież i tekstylia nie będzie dalej zbierana..

• #Tuszdopaki

• Informujemy, że bierzemy udział w kampanii edukacyjno-charytatywną, której celem jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży. Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów. Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu i zakupimy karmę dla zwierzaków ze schronisk.  Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek.

• Basen nieczynny.

• W dniach 08.02.2022r., 09.02.2022r., 14.02.2022r. 15.02.2022r., 16.02.2022r. basen ogólnodostępny od godz.16.00 do 22.00 nieczynny. Przepraszamy.

• Akademia badmintona.

• W oresie ferii zimowych rusza Akademia Badmintona. W dniach 15.02.2022r., 17.02.2022r. i od 21.02.2022r. do 25.02.2022r.. Zajęcia prowadzone przez p.M.Krupę, p.R.Korczyńskiego odbywać się będą od godz. 10.00 do 12.00. Serdecznie zapraszamy.

• Konkurs ma wyjątkową maskę karnawałową

• W naszej szkole został przeprowadzony konkurs na wyjątkową maskę karnawałową Za najbardziej pomysłową maskę uczniowie otrzymali  nagrody, które sponsorowane były przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Dąbrowy Górniczej.

• Światowy Dzień Walki z Depresją

• Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Walki z Depresją Poradnia Psychologiczna-Pedagogiczna w Dąbrowie Górniczej zaprasza do udziału w przygotowanych przez specjalistów warsztatach, prelekcjach oraz indywidualnych konsultacjach. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą.

• Basen nieczynny.

• W dniach 26.01.2022r., 31.01.2022r., 01.02.2022r., 02.02.2022r., 07.02.2022r. w godzinach od 16.00 basen nieczynny. Przepraszamy.

• Wraca nauka zdalna - do końca ferii dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej i szkół średnich

• Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 i szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej. Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym.

Przypominamy, że w przypadku naszego województwa ferie zimowe rozpoczynają się 14 lutego, w związku z czym nauka zdalna potrwa do 11 lutego.

• Paczki mikołajkowe z TPD

• Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Dąbrowy Górniczej ufundowało dla 10 uczniów z naszej szkoły paczki mikołajkowe, za które bardzo dziękujemy.

• Zebrania z rodzicami

• Zgodnie z wiadomością przesłaną przez dziennik elektroniczny podajemy harmonogram zebrań z rodzicami w dniu 11 stycznia 2022 r. (wtorek):

16:00 - 1b, 2a, 3a, 4a, 4b, 8a, 8b, 8c

17:00 - 1a, 2b, 3b, 5a, 5b, 6a, 7a, 7b, 7c