• „Gdy myślę, Ojczyzna…”

• W ramach projektu „Dąbrowa dla Niepodległej” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Dąbrowie Górniczej zorganizowano Miejski Konkurs Twórczości Własnej „Gdy myślę, Ojczyzna…”

Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII  oraz do uczniów drugich klas gimnazjów. Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie napisać własny utwór poetycki, zgodny z tematyką konkursu.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było dostarczenie pracy wraz z kartą zgłoszenia do ZSP nr 7 do dnia 31 maja 2018roku.

Cele konkursu to:

-uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości,

- upamiętnienie wydarzeń i osób związanych z odzyskaniem niepodległości,

-promowanie, rozpowszechnianie i umacnianie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży,

-kształtowanie poczucia przynależności narodowej,

-rozwijanie uzdolnień literackich dzieci,

-uwrażliwianie na piękno poetyckiego języka.

Zgodnie z regulaminem konkursu w ZSP nr 7 powołano komisję, w skład której weszli nauczyciele poloniści – pani Katarzyna Wocior, Pani Barbara Kazimierczak oraz pan Mirosław Pypłacz.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w ZSP nr 7 dnia 13 XI 2018roku.

Wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział w montażu słowno-muzycznym, podczas którego uczniowie szkoły będącej organizatorem zaprezentowali interpretację utworów zgłoszonych do konkursu.

Decyzją jury przyznano następujące wyróżnienia i nagrody:

W kategorii klas IV-VI- wyróżnienie otrzymała uczennica klasy czwartej SP nr 27 w Dąbrowie Górniczej- Alicja Młotkowska,

III miejsce zdobyły: Anna Widawska ze SP nr 34 oraz Karolina Król ze SP nr 12,

II miejsce zajął Cyprian Węgrzynowicz reprezentujący SP nr 30 oraz Hanna Walenczak ze SP nr 12,

I miejsce uzyskał Mateusz Borek ze SP nr 34.

W kategorii klas siódmych szkoły podstawowej i drugich klas gimnazjów przyznano dwie nagrody:

II miejsce dla Agaty Rudek ze SP nr 7,

I miejsce zajęła Paulina Bednarska ze SP nr 13.

Podczas finałowej uroczystości uczestnicy konkursu wysłuchali koncertu utworów patriotycznych w wykonaniu uczniów ZSP nr 7 oraz zobaczyli taniec przygotowany przez uczennice szkoły pod kierunkiem nauczycielki ZSP pani Danuty Dąbrowy.