• Regulamin

Regulamin biblioteki szkolnej

Szkoły Podstawowej nr 31

w Dąbrowie Górniczej

1. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.
          2. Rodzice uczniów mogą korzystać z biblioteki na miejscu.
          3. Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki na okres jednego miesiąca, a lektury szkolne na okres dwóch tygodni.
          4. W uzasadnionych przypadkach biblioteka może ograniczyć lub zwiększyć liczbę wypożyczeń, a także przedłużyć termin zwrotu wypożyczonych książek.
          5. Uczniowie przygotowujący się do konkursów i olimpiad oraz aktyw biblioteczny mają prawo wypożyczyć jednorazowo większą ilość książek.
          6. Czytelnik może prosić o zarezerwowanie potrzebnej mu pozycji książkowej.
          7. Po upływie terminu zwrotu czytelnik zobowiązany jest oddać książkę lub ją prolongować, o ile nie jest zamówiona.
          8. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem. Zauważone uszkodzenia należy zgłosić bibliotekarzowi.
          9. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki czytelnik jest zobowiązany odkupić taką samą lub inną wskazaną przez bibliotekarza. Wartość odkupionej książki nie może być niższa od wartości książki zagubionej.
          10. Wszystkie wypożyczone zbiory powinny być zwrócone przed końcem roku szkolnego.
          11. Z księgozbioru podręcznego można korzystać po uprzednim wpisaniu się do zeszytu odwiedzin.
          12. Biblioteka jest pracownią szkolną, w której należy zachować szczególną ciszę, mówić szeptem i nie przeszkadzać innym użytkownikom.
          13. Zabrania się wnoszenia jedzenia, picia, odzieży wierzchniej.
          14. Czytelnicy zachowujący się głośno, łamiący zasady regulaminu mogą zostać wyproszeni z biblioteki.
          15. Czytelnik może wypożyczyć książki na okres ferii zimowych i wakacji.