• Konkurs "Kocham Cię Polsko"

• Dnia 20 czerwca 2018r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 7 w Dąbrowie Górniczej odbył się konkurs  „Kocham Cię, Polsko”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas siódmych, reprezentowani przez pięcioosobowe drużyny.

Cele konkursu:

• kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych poprzez upowszechnianie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Polski,
          • popularyzacja twórczości muzyczno-literackiej o tematyce patriotycznej,
          • kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii narodu i państwa polskiego,
          • kształtowanie postawy szacunku do wartości, symboli i tradycji narodowych,
          • kształtowanie tożsamości narodowej i współuczestnictwa w pielęgnowaniu tradycji,
          • kształtowanie świadomości obywatelskiej,
          • popularyzacja twórczości muzyczno-literackiej o tematyce patriotycznej,
          • integracja zespołów klasowych poprzez udział w konkursie międzyklasowym.

Konkurs zorganizowały, opracowały i przeprowadziły panie Danuta Dąbrowa, Lidia Wylężek, Wioletta  Pudo i Małgorzata Kulisa.

Konkurs składał się z pięciu etapów. W pierwszej konkurencji uczniowie mieli za zadanie podac tytuł i autora lektury po zaprezentowaniu jej fragmentu.

Drugi etap konkursu - konkurencja  „Kalambury” - polegał na odgadnięciu za pomocą gestów, mimiki i rysunku, polskich przysłów.

W trzeciej rundzie uczestnicy mieli za zadanie po usłyszeniu fragmentu muzycznego,  odgadnąć tytuł i autora utworu.

Czwartą rundą – była  „Polszczyzna”. W tej rundzie uczniowie mieli za zadanie ułożyc pięcioliterowe wyrazy po wcześniejszym usłyszeniu podpowiedzi.

Ostatnią kategorią były urodziny. Wszyscy uczestnicy, przekazując sobie prezent, musieli wykazac się ogólną wiedzą na temat historii, przyrody i kultury polskiej.

W zmaganiach konkursowych najlepszą okazała się klasa VII a, drugie miejsce zajęła klasa VII b i trzecie miejsce zajęła klasa VII c.

Cele konkursu zostały osiągnięte. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem zarówno wśród uczestników jak i publiczności.