Zajęcia świetlicowe

04.10.2023 11:09
        Zajęcia świetlicowe

27 września na zajęciach koła świetlicowego "Kto nosi odblaski, dostaje oklaski" dzieci utrwalały zasady ruchu drogowego oraz znajomość znaków poprzez zabawę z wykorzystaniem ekranu interaktywnego.

LINK do galerii: GALERIA

Festyn rodzinny

22.09.2023 09:27
        Festyn rodzinny

W dniu 16.09.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 31 w Dąbrowie Górniczej odbył się festyn rodzinny. Uczniowie w drodze na festyn nie zapomnieli o założeniu kamizelek odblaskowych, w które zostali wyposażeni w ramach akcji "Odblaskowa szkoła 2023". W trakcie imprezy miały miejsce różne konkurencje sprawnościowe oraz konkurs rowerowy. Polegał on na pokonaniu rowerowego toru przeszkód.
        Pan policjant wraz z maskotką policyjną -  Sznupkiem przypomnieli jak należy bezpiecznie jeździć na rowerze, hulajnodze i jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Dzieci z rodzicami uczestniczyły we wspólnym prawidłowym przejściu przez pasy dla pieszych.
        Mieliśmy okazję oglądać wyszkolone psy policyjne.
        Strażacy przyjechali wozem strażackim i można było zwiedzić jego środek i zapoznać się z profesjonalnym wyposażeniem.

Zajęcia koła świetlicowego

20.09.2023 13:44
        Zajęcia koła świetlicowego

Zajęcia koła „Kto nosi odblaski, dostaje oklaski”, które przeprowadzone zostały w dniu 20.09., poświęcone były znakom drogowym. Dzieci zapoznały się ze znaczeniem i rodzajami podstawowych znaków drogowych. Podczas zajęć udostępniona została tablica multimedialna z prezentacją wybranych znaków. Zadaniem dzieci było prawidłowe pokolorowanie niektórych znaków. Taka forma pracy uaktywniła dzieci i sprzyjała spontanicznemu przyswajaniu wiedzy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć LINK

Koło świetlicowe "Kto nosi odblaski, dostaje oklaski"

20.09.2023 13:39
        Koło świetlicowe "Kto nosi odblaski, dostaje oklaski"

W świetlicy szkolnej działa koło edukacyjne „Kto nosi odblaski, dostaje oklaski”, propagujące wśród dzieci bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uczestniczący w tych zajęciach, w ramach akcji „odblaskowa szkoła”, w dniu 13.09.2023 r. obejrzały film edukacyjny „Kazio i bezpieczeństwo na drodze”. Podczas emisji dzieci zapoznały się z zasadami przechodzenia przez jezdnię w oznaczonych miejscach, ze znaczeniem wybranych znaków drogowych oraz
        z prawidłowym zachowaniem w pobliżu jezdni i w ruchu ulicznym. Na koniec zajęć została przeprowadzona podsumowująca pogadanka, w której dzieci aktywnie uczestniczyły i trafnie odpowiadały na pytania prowadzącej.

Pierwsza pomoc przedmedyczna

19.09.2023 16:49
        Pierwsza pomoc przedmedyczna

Pierwsza pomoc przedmedyczna to ogół czynności skierowanych celem ratowania życia poszkodowanego w stanie zagrożenia zdrowia do czasu przyjazdu wykwalifikowanych służb medycznych. Główna zasada pierwszej pomocy brzmi: "nie szkodzić". W ramach konkursu "Odblaskowa Szkoła 2023" ósmoklasiści dowiedzieli się w czasie zajęć prowadzonych przez uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Andersa w Dąbrowie Górniczej, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje, jak i poszkodowanego oraz chronić osoby znajdujące się w pobliżu. Instruktorzy pierwszej pomocy zawitali do naszej szkoły 14 września 2023 r. i przeprowadzili zajęcia teoretyczno-praktyczne, które obejmowały między innymi: sposoby udrażniania dróg oddechowych, podejmowanie działań resuscytacyjnych czy wykonywanie opatrunków.

Zdobyta wiedza i umiejętności bez wątpienia pozwolą im na podjęcia czynności ratunkowych. Według obowiązujących w Polsce regulacji prawnych w przypadku bycia świadkiem sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu drugiej osoby, istnieje obowiązek niezwłocznego podjęcia czynności ratunkowych. Nieudzielenie pomocy wiąże się z karą pozbawienia wolności do lat trzech.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć LINK