• Comenius 2005 -2008

Projekt Rozwoju Szkoły

2005 - 2008

Tytuł projektu: Nauczanie przez działanie: ICT od najmłodszych lat

Główną ideą projektu jest promowanie używania nowych technologii informacyjnych i komunikacyjnych w procesie nauczania - uczenia się od najmłodszych lat, w celu podniesienia i przekazania kompetencji społecznościom uczniów i nauczycieli. Społeczności te będą mogły same w odmienny sposób uczyć się poprzez poszukiwanie informacji i wytwarzanie własnych materiałów do nauki.
                   Wspólnym aspektem współpracy stanie się: używanie technologii ICT, multimediów i tworzenie stron internetowych przez uczniów. Uczniowie będą wykorzystywać własne materiały oraz będą zachęcać do wymiany pomysłów oraz doświadczeń poprzez stosowanie technologii ICT i Internetu. Nauczyciele zaś będą dzielili się doświadczeniami w stosowaniu technologii informacyjnych na lekcjach.
                   Stosujące technologie ICT szkoły zostaną zaproszone do dzielenia się najlepszymi doświadczeniami w używaniu tego narzędzia jako innowacyjnej metody nauczania w międzydyscyplinarnym aspekcie.

Szkoły partnerskie:

Portugalia - Agrupamento de Escolas Guilherme Stephens - Marinha Grande

Austria - Kindergarten Soding - Soeding

Estonia - Leisi Keskkool - Leisi

Grecja - Nipiagogio Harakopiou - Koroni

Łotwa - Bauskas rajona Barbeles pamatskola - Kurzeme

Hiszpania - Colegio de Ensenanza Infantil y Primaria 'Manuel Roldan' - San Fernando

Turcja - Hazar Primary school – Ankara

Koordynator projektu: Mirosław Pypłacz

Zapraszamy na stronę projektu.