• Rowerowy Maj 2022

• Przypominamy, że 4 maja rusza kampania Rowerowy Maj. Zadeklarowani uczniowie szkoły i przedszkolaki przyjeżdżają do szkoły lub jeżdżą na boisku szkolnym na rowerach, hulajnogach lub rolkach. Każdego dnia dzieci otrzymują naklejki które wklejają do specjalnych książeczek. Książeczki będą rozdane 4 maja. Rowery mocujemy do ogrodzenia w wyznaczonym miejscu. Hulajnogi prosimy zaznaczyć naklejką lub opisać oraz zamocować do przygotowanego stojaka. Dla własnego bezpieczeństwa zakładamy kaski na głowę. Życzymy wszystkim miłej i szczęśliwej jazdy do szkoły i przedszkola.

• Wykaz szkół ponadpodstawowych

• Delegatura Kuratorium Oświaty w Sosnowcu informuje, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.

• Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

• Nie jesteś sam! Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie Rzecznika: www.brpd.gov.pl

Eksperci z Telefonu Zaufania pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, jak się zachować, gdzie znaleźć konkretne wsparcie.

Nie czekaj, nie trać czasu, pomóż sobie – zadzwoń 800 12 12 12.

Pod numer interwencyjny mogą też dzwonić osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich.

Uwaga! Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Do dziecięcego telefonu zaufania najczęściej zgłaszane są sprawy dotyczące przemocy, problemów emocjonalnych, w relacjach rówieśniczych, szkolnych i rodzinnych oraz wynikających z okresu dorastania. Zespół Dziecięcego Telefonu Zaufania prowadzi także edukację upowszechniającą prawa dziecka poprzez spotkania oraz zajęcia edukacyjne.

• Ludzie Ludziom niosą pomoc w Ukrainie

• 2-3 kwietnia 2022 z naszej szkoły już po raz drugi ruszyła pomoc humanitarna dla mieszkańców Ukrainy. Okazana pomoc pokazała prawdziwe znaczenie naszej solidarności z sąsiadami, którzy zostali zmuszeni do ucieczki z własnych domów i ojczyzny. Państwa pomoc jest nieoceniona i niezbędna. Musimy działać dalej, bo los ludzi nie jest nam obojętny . Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i współpracy całej społeczności szkolnej, uczniów i ich rodziców w ZSP nr 7 i SP 18, nauczycieli ZSP nr 5 w Dąbrowie Górniczej i ZSP nr 3 w Tarnowskich Górach udało nam się dotrzeć w różne miejsca po obu stronach granicy. Zorganizowana i bezpośrednia pomoc dla dzieci, dorosłych, cywili i wojskowych dotarła do Dołhobyczowa, Lwowa i Czerwonogradu. Potrzeby są ogromne, ale wiemy, że każde Państwa wsparcie daje nadzieję i siłę walczącym o swój kraj. Każde działanie pokazuje najlepszą stronę człowieczeństwa. Pomimo emocji, które nam towarzyszą, skupiamy się na konkretnych działaniach, aby siły i środki odpowiednio rozłożyć na długofalową pomoc .

Dziękujemy za Waszą dotychczasową hojność i otwarte Serca ,

• Konkurs plastyczny "Dąbrowa Górnicza w przyszłości"

• W Fabryce Życia w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla Laureatów konkursu plastycznego " Dąbrowa Górnicza w przyszłości ". Kornelia Piekarska kl. 6a, Julia Rój kl. 5a, Katarznya Kaniecka kl. 5a otrzymały z rąk posła dyplomy. Nagrodą dla uczestników konkursu była wycieczka do Warszawy a tam mienili okazję zwiedzić Sejm, Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki. Konkurs został zorganizowany i sponsorowany przez TPD w Dąbrowie Górniczej oraz biuro poselskie posła Roberta Warwasa.

• Solidarni z Ukrainą

• W naszej szkole także uczą się dzieci z Ukrainy. W dowód solidarności z nimi postanowiliśmy wraz z całą społecznością szkolną przygotować happening. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.