• Jak majówka to tylko w DG – nadchodzi Dębowy Maj Festiwal!

• Zbliża się jedna z największych imprez plenerowych organizowanych co roku w Dąbrowie Górniczej! Dębowy Maj Festiwal ponownie zawładnie miastem, łącząc aktywny wypoczynek z imprezami kulturalnymi. To będzie prawdziwa eksplozja aktywności! Zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania majówki.

Tegoroczna odsłona Dębowego Maj Festiwalu odbędzie się tradycyjnie na Pogorii III i w parku Zielona, ale w tym roku także w Hali Centrum, parku Hallera, Fabryce Pełnej Życia, parku Podlesie i na Eurocampingu w Błędowie. Dębowy Maj Festiwal wykroczy w tym roku nie tylko poza tradycyjne dla niego miejsca, ale również poza ramy czasowe – startujemy wraz z rozpoczęciem długiego weekendu 28 kwietnia i aktywnie spędzamy cały tydzień aż do 7 maja. Szczegółowy program znajduje się na www.dg.pl

Zapraszamy!

• Wyniki V Regionalnego Konkursu Czytelniczego "Wokół Magicznego Drzewa"

• Niezwykle miło nam ogłosić wyniki V Regionalnego Konkursu Czytelniczego "Wokół Magicznego Drzewa", którego nasza szkoła była organizatorem:

KATEGORIA KLAS IV - V

I miejsce:    Oliwia Witkowska ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej

II miejsce:   Krzysztof Gruszka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Będzinie,

III miejsce:  Antoni Gałęziowski ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu

KATEGORIA KLAS VI - VII

I miejsce:    Alicja Krzemień ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Będzinie

II miejsce:   Ryszard Wawrylak ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej

III miejsce:  Igor Siwek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czeladzi

Nagrody zostaną przesłane drogą pocztową na adres szkoły.

• Rowerowy Maj

• Juz 4 maja rusza Rowerowy Maj - największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Nasza szkoła kolejny raz bierze udział w tej kampanii dlatego wszyscy uczniowie przyjeżdżają od 4 maja do 31 maja na rowerach, hulajnogach, rolkach czy deskorolkach do szkoły. Wyposażeni jesteśmy w kaski na głowę. W wyznaczonych miejscach parkujemy. Pamiętamy o zabezpieczeniu łańcuchem rowerowym naszego sprzętu. Każda aktywna podróż do szkoły zwiększa szansę na zdobycie nagrody indywidualnej, jak i klasowej.

Życzymy wszystkim zgłoszonym uczestnikom powodzenia i szczęśliwej podróży.

• Dzień Ziemi 2023

• 24 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu z okazji Dnia Ziemi. Ciekawy występ z inscenizacją, tańcem czterech żywiołów i piosenkami o naszej planecie przygotowali uczniowie klas 4a i 4b.

Dbać o przyrodę, chronić naszą planetę codziennie - to odpowiedzialne zadanie dla nas i przyszłych pokoleń!

Każdego dnia możesz pomóc Ziemi - oszczędzaj wodę, wyłącz światło, gdy nie jest Ci już potrzebne, segreguj śmieci - proste czynności, a mają ogromne znaczenie dla naszego środowiska.

Bądź eko każdego dnia!

• KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO "The UK is so OK!" ROZSTRZYGNIĘTY!

• 19 kwietnia wręczono dyplomy oraz nagrody dla szczęśliwych zwycięzców szkolnego konkursu z języka angielskiego pt. "The UK is so OK!"

Konkurs sprawdzał wiedzę o krajach Zjednoczonego Królestwa, jak również umiejętności językowe m.in. czytanie ze zrozumieniem.

Nagrodzeni wg kategorii wiekowych:

I miejsce : Lena Wierzbowska kl.4a, Dominik Wieczorek kl.6b

II miejsce: Milena Gorzkowska kl. 4b, Igor Frankiewicz kl.5b

III miejsce: Martyna Grabarczyk kl.7a

Gratulujemy!

Dziękujemy  Radzie Rodziców za wsparcie w zakupie wspaniałych upominków dla laureatów.

• MISTRZYNI SZYMBORSKA

• Senat Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że patronką roku 2023 będzie Wisława Szymborska. W tym roku obchodzimy 100-tną rocznicę jej urodzin.

Również nasza szkoła włączyła się w obchody 100. rocznicy urodzin poetki poprzez udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym  MISTRZYNI SZYMBORSKA.

Wisława Szymborska

Z tego tytułu podjęliśmy liczne inicjatywy, m.in.  dyktando poświęcone poetce, konkurs recytatorki czy konkurs plastyczny.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w konkursach. Jesteśmy wdzięczni Radzie Rodziców za pomoc oraz ufundowanie nagród książkowych. Serdecznie gratulujemy laureatom!

Wyniki Szkolnego Dyktanda:

MIEJSCE I   Emilia Kowalik klasa VI b

MIEJSCE II Martyna Porębska klasa VI b

MIEJSCE III Alan Biskupski klasa VIII a

Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego:

MIEJSCE I   Milena Nowak klasa V b

MIEJSCE II Paulina Oleńczuk klasa V b