• NABÓR DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

• Rekrutacja do klas I publicznych szkół podstawowych w Dąbrowie Górniczej na rok szkolny 2023/2024 rozpocznie się 27 lutego o godz.8, a zakończy 23 marca o godz. 15.

Nabór obejmuje wszystkie dzieci 7-letnie (r. 2016). Dzieci 6-letnie będą mogły od września 2023 r. zostać uczniami szkoły podstawowej, jeśli korzystały z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2022/2023 lub posiadają opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej – wydaną przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną.

Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku, rekrutacja będzie miała formułę naboru elektronicznego i będzie prowadzona za pośrednictwem strony sp-dabrowa-gornicza.nabory.pl Otwarcie strony i możliwość logowania się do systemu pojawi się 27 lutego.

Taka forma rekrutacji ułatwi rodzicom zapisanie dziecka do wybranej jednostki oświatowej. Po zarejestrowaniu się w systemie:

• rodzicom, którzy zdecydują się posłać dzieci do rejonowych szkół podstawowych, system automatyczne (na podstawie adresu zamieszkania) wygeneruje dokument „Zgłoszenia”,
            • rodzicom, którzy zdecydują się posłać dzieci do szkoły innej niż obwodowa, system wygeneruje „Wniosek”.

Rodzice mogą maksymalnie wskazać 3 szkoły, w tym 2 szkoły spoza obwodu. Wówczas w systemie należy zaznaczyć szkołę pierwszego wyboru (jednostkę o najwyższej preferencji).

Osoby, które wyrażają wolę zapisania swojej pociechy do szkoły spoza rejonu – do wniosku muszą dołączyć dokumenty/oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym. Szczegółowe informacje. Oświadczenia składane są pod rygorem odpowiedzialności karnej i będą przygotowane w systemie elektronicznym.

Nabór do klas sportowych

Rekrutacja do oddziału sportowego w Szkole Podstawowej nr 33 z Oddziałami Sportowymi lub Szkole Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowym rekrutacja rozpoczyna się 27 lutego o godz.8, a zakończy 16 marca o godz. 15. Próby sprawności fizycznej odbędą się do 20 marca.

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do kl. I szkół podstawowych (w tym klas sportowych) zostaną opublikowane 3 kwietnia do godz. 12.

Rodzice lub opiekunowie prawni niemający dostępu do internetu oraz rodzice dzieci nieposiadających numeru PESEL, będą mogli zwrócić się do szkoły obwodowej lub szkoły pierwszego wyboru o pomoc w celu elektronicznego wypełnienia wniosku.

Ze szczegółowymi zasadami i kryteriami rekrutacji można zapoznać się na stronie sp-dabrowa-gornicza.nabory.pl

• Dzień Otwarty

• Serdecznie zapraszamy wszystkich sześciolatków wraz z rodzicami na Dzień Otwarty w naszej szkole, który odbędzie się 28 lutego 2023 r. o godz. 16.00.

• 7 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu

• Dzień Bezpiecznego Internetu, w skrócie DBI, to międzynarodowy projekt, który ma na celu poszerzanie świadomości na temat negatywnych aspektów korzystania z internetu wśród dzieci i młodzieży. Powstał jako inicjatywa Komisji Europejskiej, ale obecnie jest celebrowany już przez ponad 200 krajów.

Co roku w lutym DBI daje przestrzeń do promowania bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowej oraz do otwarcia dialogu na temat odpowiedzialnej obecności w sieci. Bez cyberprzemocy, hejtu i trollowania.

Dzień Bezpiecznego Internetu jest organizowany w Polsce od 2005 roku przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). PCPSI prowadzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange