• Survival na półkoloniach

• 29 czerwca uczestnicy półkolonii wzięli udział w warsztatach survivalowych pod hasłem "dzikie wędrowanie". Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby przetrwać w lesie noc. Zbudowali szałasy, filtrowali wodę, która jest niezbędna do życia. Wszyscy wrócili zadowoleni z wycieczki.

• Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

• Zaświadczenia o wynikach egzaminu będą do odbioru w sekretariacie szkoły 6 lipca (czwartek) według harmonogramu:

1) 8a - godz. 13:00,

2) 8b - godz. 13:30,

3) 8c - godz. 14:00

Uczniowie muszą mieć ze sobą legitymacje szkolne. Jeżeli uczeń lub rodzic/opiekun prawny nie będą mogli odebrać zaświadczenia osobiście, inna osoba odbierająca musi mieć pisemne upoważnienie.

• Wycieczka klasy 7a do Siewierza

• Nowa galeria Wycieczka klasy 7a do Siewierza została dodana do albumu fotograficznego

Siewierz to historyczna miejscowość leżąca w północnej części województwa śląskiego, w Dolnie Czarnej Przemszy, na skraju Jury Krakowsko- Częstochowskiej. Co warto zobaczyć w Siewierzu? By znaleźć odpowiedź na to pytanie uczniowie klasy VII a 7 czerwca odwiedzili to miasto. Przygodę rozpoczęli od spotkania z przewodnikiem na Rynku siewierskim (głównym placu Siewierza wytyczonym podczas lokacji miasta w 1276 roku) przy słynnej Fontannie "Siewierskich Panien" (bohaterek przeboju Zespołu Śląsk: "Od Siewierza jechał wóz") oraz "Ławeczce Stanisława Hadyny i Zdzisława Pyzika", którzy piosenką trawle wypromowali miasto. Pan Grzegorz przedstawił uczestnikom historię początków miasta. Następnie cała grupa udała się do Izby Tradycji i Kultury Dawnej, Kościoła p.w. Św. Macieja Apostoła oraz do Ruin Zamku Biskupów Krakowskich. Uwieńczeniem dnia była spacer po Parku Miejskim, korzystanie z walorów tężni oraz posmakowanie tradycyjnych siewierskich lodów. Wszystkie założone punkty programu wycieczki zostały zrealizowane. Wycieczka dostarczyła siódmoklasistom wielu niezapomnianych wrażeń. Uczniowie zmęczenia, ale zadowoleni, pełni miłych wspomnień wrócili do domów.

• Akademia badmintona.

• Od 26.06.2023r do 30.06.2023r i od 21.08.2023r do 01.09.2023r od godz.09.00 do godz.13.00 będą prowadzone zajęcia z badmintona. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

• Harmonogram półkoloni letnich 2023r

• Od 26.06.2023r rozpoczynają się półkolonie letnie. Zajęcia rozpoczynają się od godz.9.00 do godz.15.00. Uczniowie, którzy po zakończonych zajęciach wracają sami do domu proszeni są o dostarczenie zgody od rodziców na samodzielny powrót. Uczestnicy przynoszą obuwie zmienne, strój sportowy oraz strój na basen. Poniżej przedstawiamy plan działań. plan_na_10_dni.odt

• Czytanie na Polanie 2023

• W bieżacym roku szkolnym wzięliśmy udział w I Ogólnopolskiej Akcji "Czytanie na Polanie 2023".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizacji projektu: LINK

• Biblioteka na 3 maja

• W imieniu Organizatorów zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzinami na spacer po ul. 3 Maja. W sobotę 03.06.2023 r. Miasto Dąbrowa Górnicza wraz z Miejską Biblioteką Publiczną i Muzeum "Sztygarka" organizuje wydarzenie na ul. 3Maja. W programie atrakcje :

• Czytelnia pod chmurką
            • literackie gry plenerowe
            • warsztaty literacko-plastyczne
            • mobilny punkt biblioteczny.

Dajcie się zabrać na historyczny spacer! Zbieramy dwie grupy o godz 10:00 i 12:00 i wraz z przewodnikiem przejdziemy ulicą 3 Maja, poznając jej sekrety.

Dla uczestników wydarzenia darmowe wejście do kopalni oraz stanowisko wybijania monet.

3Majcie się i do zobaczenia w sobotę !