• Basen nieczynny

• W dniach 21.03.2024r (czwartek), 22.03.2024r (piątek) basen od godz..16.00 do 22.00 nieczynny.

W dniu 23.03.2024r (sobota) basen nieczynny od godz. 13.30 do 17.30. Przepraszamy.

• Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "SKO-WICZ BEZPIECZNY W SIECI"

• Mamy przyjemność ogłosić wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego " SKO-WICZ BEZPIECZNY W SIECI":

I miejsce Hubert K. SP Tereszewo, kl.3

II miejsce Miłosz Bargieła kl.2b

Marika Zachariasz kl.3

III miejsce Jagoda Wierzbic kl.5b

Amelka K.  kl.4b

Klaudia S.  kl.4b

Laureaci zostaną nagrodzeni.

Serdecznie gratulujemy.

Opiekunowie SKO:)

• Innowacja pedagogiczna w kl. 8a

• W ramach innowacji pedagogicznej w klasie 8a uczniowie samodzielnie przygotowywali quizy na platformie Kahoot! na wybrany temat. Uczniowie utrwalali w ten ciekawy sposób swoją wiedzę i umiejętności, w tym powtórzyli tworzenie zdań w mowie zależnej. Elementy grywalizacji uatrakcyjniły zajęcia oraz zaktywizowały uczniów.

• Oferta zajęć w świetlicy szkolnej w II semestrze

• Przedstawiamy nowa ofertę zajęć świetlicowych. Zachęcamy do uczestniczenia.

Oferta zajęć świetlicowych 2023/2024

Danuta Dąbrowa

• Ważna informacja

• Szanowni Państwo,

w mediach społecznościowych pojawiły się informacje na temat samochodu SUV, który miał pojawiać się w okolicach szkół i przedszkoli.  Kierowca i pasażerka samochodu rzekomo próbowali zwabiać dzieci do pojazdu. Po konsultacji z Komendą Miejską policji informuję, że informacje te są niepotwierdzone. Nie wpłynęło żadne zgłoszenie/zawiadomienie o tym fakcie. Jednak dbając o bezpieczeństwo dzieci proszę o rozmowę z nimi na temat stosowania zasady ograniczonego zaufania w stosunku do nieznajomych.

Marian Krupa

• Bezpieczne Ferie

•  Szanowni Rodzice

W okresie trwania ferii zimowych na terenie województwa śląskiego  realizowana będzie akcja „Bezpieczne ferie 2024”. Celem akcji jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku  dzieci i młodzieży poprzez prowadzenie działalności informacyjno – edukacyjnej.

Przed rozpoczęciem ferii Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

Rodzicu, o tym musisz pamiętać!

Organizator wypoczynku (kolonii, obozu) musi zgłosić wyjazd do właściwego (ze względu na siedzibę organizatora) kuratorium oświaty.

Rodzic, aby czuć się spokojnym o bezpieczeństwo swojego dziecka,  może sprawdzić organizatora (czy zgłosił do kuratora oświaty wypoczynek) w specjalnie utworzonej wyszukiwarce bazie wypoczynku, dostępnej na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej www.wypoczynek.mein.gov.pl

Bezpieczna opieka

Każdy organizator jest zobowiązany m.in. do zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków wypoczynku oraz zatrudnienia wykwalifikowanej kadry sprawującej właściwą opiekę wychowawczą.

Spakuj dziecku odpowiedni bagaż

Przed samym wyjazdem bardzo ważne jest odpowiednie skompletowanie bagażu, tak by był on również dostosowany do możliwości dziecka.

Niepokojące sygnały o przebiegu wypoczynku?

Jeśli do rodziców docierają niepokojące sygnały o okolicznościach, czy warunkach na wypoczynku dziecka, należy zgłosić je przede wszystkim do kuratorium oświaty właściwego ze względu na miejsce lokalizacji wypoczynku. W zależności od problemu, jakiego dotyczą nieprawidłowości, rodzice mogą także powiadomić właściwą (zgodnie z miejscem wypoczynku) powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną, Państwową Straż Pożarną lub inne służby interwencyjne.

• Laureaci konkursu Odblaskowa Szkoła

• Niezwykle miło nam poinformować, że zdobyliśmy tytuł laureata w wojewódzkim konkursie "Odblaskowa Szkoła". 25 stycznia 2024 przedstawiciele naszej szkoły odbierali dyplomy i nagrody w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!.

• Akademia badmintona

• Od 05.02 do 09.02.2024r rusza akademia badmintona. Zajęcia odbywać się będą na sali ginastycznej od godz. 09.00 do 11.00, prowadzone przez p.R.Korczyńskiego. Obowiązuje strój sportowy i obuwie zmienne. Serdecznie zapraszamy.

• Innowacje z informatyki - DRUK 3D

• Uczniowie klas czwartych na zajęciach informatyki pierwszy raz pracowali z wykorzystaniem drukarki 3D zakupionej w ramach ministerialnego programu Laboratoria Przyszłości. Mieli możliwość zobaczyć wszystkie etapy przygotowania drukarki 3D do finalnego druku. Kolejne zajęcia już wkrótce:)

• Klasy 4 w teatrze

• Uczniowie klasy 4a i 4b wzięli udział w najnowszej premierze teatru Dormana pt: "Pinokio".

„Pinokio” to spektakl o dziecięcym żywiole, a także o mądrym wychowywaniu, które polega na zachowaniu szacunku do praw rządzących światem dziecka. Widowisko podejmuje ważny temat poszukiwania prawdy i wartości w zawiłym i nie zawsze dobrym świecie. „Pinokio” to lekcja podejmowania decyzji na drodze do dorosłości.

• Wycieczka do Kopalni Guido w Zabrzu

• Klasy 4a, 4b, 5a, 5b oraz 6a uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Kopalni Guido w Zabrzu, gdzie uczniowie zgłębiali wiedzę na temat historii górnictwa na Śląsku, poznali interesujące zwyczaje i legendy związane z  Barbórką oraz brali aktywny udział w warsztatach wykonując lekkie prace górnicze, spotykając na swej drodze żywego Skarbnika. Zwiedzanie kopalni uatrakcyjnił przejazd podziemną kolejką górniczą.